Støtt Follo sjakkforening med Grasrotandelen !  

40 % rabatt

for nye medlemmer første året !!
Blir man medlem om høsten, betaler man
kun 30 % kontingent resten av året !!

Søk på dette nettstedet

Seniorsenteret i underetasjen i Ås Kulturhus (tidligere kalt Ås Rådhus). Torsdager 19:00
Påmelding via Turneringsservice:    
           Klubbmesterskapet i hurtigsjakk 
   Follosjakken BGP 11 

Femti prosent nok en gang

Nok en dag på det jevne for Follos brave menn (og gutter): seire, remis og tap med 4 av hver, og dermed 6 poeng på de 12 partiene.
Dagens poengfangst (Follospillerne i fet skrift):

Klasse 2
Torstein Furnes (1769) - Kolbjørn-Albin Johansen (1688) 1-0
Martin Bø (1661) - Iver Halse (1685) 0.5-0.5
Tom Greger Knutsen (1606) - Jan Runde Moberg (1663) 1-0
Tor Skaslien (1648) - Torbjørn Brenden (1603) 1-0

Klasse 3
Geir-Arne Aarsheim (-) - Harald Mottang (1578) 1-0

Klasse 5
Rune Olsen(-) - Jo Ingebrigt Larsen (-) 0-1

Senior 65+
Per Lea (1700)- Helge A Rangøy (1852) 0.5-0.5
Per H Wibe (1747) - Odd Andersen (1788) 1-0
Morten Jervan (1603) - Steinar Simonsen (1541) 0.5-0.5
Camillo Mordt (1679) - Trygve Olsen (1547) 1-0

Miniputt
Peder Marcus Aamodt (-) - Alexander Aasen (1325) 1-0

Jo Ingebrigt Larsen leder sin klasse klart og er sammen med lederen i klasse 4 de eneste blant 544 deltakere som står med 6 strake seire! Ellers er Torstein Furnes 4.5 i klasse 2 og Peder Marcus Aamodt 4 i Miniputt de best plasserte fra Follo sjakkforening.

Landsturnering: Dobbeltrunde

Dagen med dobbeltrunde er alle sjakkspilleres mareritt, i år var det tirsdag som ble "Dagens dobbel". Follospillerne var temmelig utmattet da dagen var omme, og poenghøsten var ikke den helt store sammenliknet med runde 2 og 3. Både runde 4 og runde 5 resulterte i 5.5 poeng for Folospillerne, altså litt under 50% score. Best plassert er Jo Ingebrigt Larsen, som topper klasse 5 med 5 strake seire. De øvrige klumper seg sammen mellom 1.5 og 3.5 poeng, og siden de med færrest poeng komme til å så lettere motstand i de neste rundene, så er det ikke utenkelig at de fleste havner veldig nær 4.5 poeng til slutt. Resultatene oppdateres fortløpende på Turneringsservice.

Tirsdagens resultater (Follospillerne i fet skrift)

Runde 4

Klasse 2
Torstein Furnes (1769) – Lars A Stensen (1676) 1-0
Olav Erikstad (1754) – Martin Bø (1661) 0.5-0.5
Roar Sola (1599) – Jan Rune Moberg (1663) 1-0
Tomas Fekri (1703) – Torbjørn Brenden (1603) 0.5-0.5
Lasse Dahl (1627) – Jon Kielland-Lund (1685) 0-1

Klasse 3
Geir-Arne Aarsheim (-) – Frode Storli (1555) 0-1

Klasse 5
Alexander Kjærstad (1095) – Jo Ingebrigt Larsen (-) 0-1

Senior 65
Tor Arne Hauge (2062) – Odd Andersen (1788) 1-0
Trygve Olsen (1547) – Jan Synnestvedt (1825) 0-1
Per Lea (1700) – Tom Zakariassen (1802) 0.5-0.5
Arild Thøgersen(1660) – Steinar Simonsen (1541) 1-0

Miniputt
Evsuld Myagmarsuren (-) – Peder Marcus Aamodt (-) 0-1

Runde 5
Klasse 2
Torstein Furnes (1769) – Mark Akali (1657) 0.5-0.5
Martin Bø (1661) – Markus Slettmoen (1721) 0.5-0.5
Jon Kielland-Lund (1685) – Ulrikke Langvik (1640) 0.5-0.5
Håkon Hembre Helgøy (1672) – Torbjørn Brenden (1603) 1-0
Jan Rune Moberg (1663) – Steinar Nilssen (1572) 0-1

Klasse 3
Helmer Nilsen (1497) – Geir-Arne Aarsheim (-) 1-0

Klasse 5
Jo Ingebrigt Larsen (-) – Viktor Martinussen (-) 1-0

Senior 65
Odd Andersen (1788) – Per Lea (1700) 0.5-0.5
Hans Stabbetorp (1734) – Trygve Olsen (1547) 1-0
Steinar Simonsen (1541) – Birger Olsen (1599) 1-0

Miniputt
Peder Marcus Aamodt (-) – Jiabao Eivind Ji (1250) 1-0

 

Follofantene fosser fram!

Dagens resultater i Sarpsborg (Follos spillere i fete typer):

Klasse 2
Jan Rune Moberg (1663) – Markus Slettmoen (1721) 0-1
Kazim Yilmaz (1669) – Torstein Furnes (1769) 0-1
Martin Bø (1661) – Babak Irandoust (1739) 1-0
Torbjørn Brenden (1603) – Bjørn Henrik Benjaminsen (1684) 0-1
Jon Kielland-Lund (1685) – Sondre Stai (1646) 0.5-0.5

Klasse 3
Shaya Irandoust (1498) – Geir-Arne Aarsheim (-) 0.5-0.5

Klasse 5
Jo Ingebrigt Larsen (-) – Odd-Steffen Knutsen (-) 1-0

Klasse Senior 65
Odd Andersen (1788) – Ole Smeby (1887) 0.5-0.5
Trond Tostrup (1886) – Per Lea (1700) 0.5-0.5
Trygve Olsen (1547) – Per H Wibe (1747) 1-0
Steinar Simonsen (1541) – Lars Sæther (1723) 1-0

Klasse Miniputt

Peder Marcus Aamodt (-) – Amelia Nordquelle (1639) 0-1

 Sammenlagt har Jo Ingebrigt Larsen gjort det, med 3 strake seire i klasse 5. Odd Andersen i Senior 65 spilte remis på førstebord i dag og har 2.5. Flere andre Follofanter har også gjort det bra og har 2 poeng. Tirsdag blir det "langdag" med 4. runde klokka 10:00 og 5. runde kl. 17:00.

Sterk søndag i Sarpsborg!

Dagens resultater i Landsturneringa 2018:

Klasse 2
Vebjørn Maanum Leonhardsen (1726) - Martin Bø (1661) 0.5-0.5
Halvor H Hartvig (1798) - Jan Rune Moberg (1663) 0-1
Torstein Furnes (1769) - Tor Skaslien (1648) 0.5-0.5
Erlend Halvorsen (-) - Jon Kielland-Lund (1685) 1-0
Odd Gunnar Heitun (1663) - Torbjørn Brenden (1603) 0-1

Klasse 3
Geir-Arne Aarsheim (-) - Peter Scott Munk (1508) 1-0

Klasse 5
Marius Arnfinsen (1173) - Jo Ingebrigt Larsen (-) 0-1

Senior 65+
Oddvar Eriksen (-) - Odd Andersen (1788) 0-1
Jan Svenske (1791) - Tryve Olsen (1547) 1-0
Per Lea (1700) - Jan Synnestvedt (1825) 0.5-0.5
Harald Thorstensen (1672) - Steinar Simonsen (1541) 0-1

Miniputt
Håkon Røed (-) - Peder Marcus Aamodt (1-) 0-1

Dette gir +7=3-2, dvs. 7 seire, 3 remiser og to tap; 8.5 poeng på 12 partier, altså 70.8%. Videre legger vi merke til at to av våre - Odd Andersen og Jo Ingebrigt Larsen - har fullt hus!

Første dag i Sarpsborg: Follo med 50%

Resultater, runde 1:

Klasse 2
Jan Rune Moberg (1663) - Tore Kallset (1772) 0.5-0-5
Martin Bø (1661) - TorsteinFirnes (1769) 0.5-0.5
Torbjørn Brenden (1603) - Iver Halse (1685) 0-1
Jon Kielland-Lund (1685) - Roar Sola (1599) 0.5-0.5

Klasse 3
Aud Norunn Strand (1530) Geir-Arne Aarsheim (-) 1-0

Klasse 5
Jo Ingebrigt Larsen (-) - Sigmund Rommetveit (1095) 1-0

Klasse Senior 65+
Odd Andersen (1788) - Bernt Kirkebø (1560) 1-0
Trygve Olsen(1547) - Karsten Ovesen (1780) 1-0
Steinar Simonsen (1541) - Hans Hovden (1764) 0-1
Lars Hope (1305) - Per Lea (1700) 0-1

Miniputt
Peder Marcus Aamodt (-) - Kristoffer Wang Strømberg (1255) 0-1

Hvis noen stusser på vår deltaker i klasse 5, kan vi opplyse at han er nyinnmeldt i klubben, sto som medlem i Nordstrand i 2014 og var registrert med 10 partier på NSFs rating-liste. Men han har en tidligere karriere: som juniorspiller var han aktiv 1986-1990 oh er for ekse,pel representert med 42 partier i NorBase.

De fleste ettermiddagene er det sidearrangementer, f.eks. NM i lynsjakk. Alle sidearrangementene er åpne også for andre NSF-medlemmer enn de som deltar i selve Landsturneringa. Sjekk arrangørens hjemmeside her.

 

Peder Marcus Aamodt i sjakkens høyborg!

Peder Marcus Aamodt er Follos eneste deltaker i OSS Junior International som spilles i Oslo Schakselskaps ærverdige lokaler i Bogstadveien 30.
All sigarett-/sigar-/piperøyk som satt i veggene (og medlemmenes klær) i gamle dager er heldigvis en saga blott. Og det er fullt mulig å se den innerste veggen i lokalet når man kommer inn - det var det ikke på 1960-tallet!
Peders innsats kan følges ved å  klikke her.

Per Lea vant Junilynsjakk 2018 !

Vårsesongen 2018 ble ikveld avsluttet med en 9-runders FIDE-ratet Junilynsjakk. Spillere fra andre sjakklubber hadde anledning til å være med. De beste ble:

1. Per Lea                  8 poeng
2. Åsmund Evja Eikill       7 poeng
3. Jakob Lilleeng Jakobsen  6 poeng
4. Peder Mæhle              6 poeng

(12 deltakere)

Favorittseier i hurtigsjakken

Petter Gjertsen cruiset inn til turneringsseier med 1.e4 d5 og remistilbud (som ble mottatt) i siste runde. Dermed endte han halvpoenget foran feltets eneste bergenser, og 1,5 poeng foran Stian Røst, som lå an til en tetplassering 2 runder før slutt. Men med to avsluttende tap ble det "bare" 3. plass til slutt. Allikevel mye sterkt spill av Stian, og i det slagne feltet var det flere garvede brikkeflyttere.

Resultatliste på Turneringsservice.

Runde 1-4 i Forsommerhurtigsjakk 2018

Det ble 14 deltakere i vår FIDE-ratede Forsommer-hurtigsjakk. De fire første rundene ble spilt i kveld, og de fire siste rundene spilles neste torsdag.

Stillingen i toppen etter 4 runder:

1. Torstein Furnes 3.5 poeng
2. Petter Gjertsen 3.0 poeng
3. Stian Røst      3.0 poeng
4. Odd Andersen    3.0 poeng

Follosjakken BGP 9

Follo sjakkforening og Ski sjakk arrangerte idag Follosjakken BGP 9. Det var tilsammen 35 deltakere fra 11 ulike sjakklubber.

Det var mange gode prestasjoner av de lokale spillerne fra arrangørklubben. Balder tok en sterk førsteplass i Mikroputt-gruppen ! Thomas og Henrik fikk fine 2. og 3. plasser i begynner-gruppen.

For øvrig fikk også Nordstrand hele fem topp-3-plasseringer.


Lilleputt

1. Livia Lindstad      Nordstrand  16 poeng
2. Brynjar Bakke       Nordstrand  15 poeng
3. Albert Vogt-Østli   SK 1911     14 poeng

7 deltakere


Miniputt*

1. Amelia Nordquelle   Nordstrand  16 poeng
2. Yngve Mæhle Rekdal  Nordstrand  15 poeng
3. Arne Eikre          OSSU        10 poeng

4 deltakere
*) To fra sjåførklassen spilte i samme gruppe som miniputtene, men disse to er holdt utenfor denne oversikten


Mikroputt

1. Balder Jonsson Bakkerud  Ski sjakk   17 poeng
2. Eirik Eikeland Furulund  Nordstrand  16 poeng
3. Rafe Rehman              Vålerenga   15 poeng

16 deltakere


Begynner

1. Julia Åkesson          Barnesjakklubben H1  15 poeng
2. Thomas Sønnervig       Ski sjakk            15 poeng
3. Henrik Mellbye Dahlbo  Ski sjakk            14 poeng

6 deltakere


Resultatene fra turneringen er lagt inn i BGP-systemet.

Hos Ski sjakk kommer det mer omtale med bilder og partier.

 

Pølsefestlynsjakk 2018

Torsdag var det pølsefest, premieutdeling og 9-runders lynsjakkturnering.

De beste i lynsjakkturneringen ble:

1. Jan Rune Moberg  8.0 poeng
2. Per Lea          7.5 poeng
3. Holger Lange     7.0 poeng
4. Odd Andersen     6.0 poeng

16 deltakere

Partier fra Follosjakken GP Hurtig #2

Våre elektroniske brett registrerte endel av partiene i dagens turnering Follosjakken Grand Prix Hurtig #2. I hver runde ble digitalbrett benyttet på de to øverste bordene i både gruppe A og B. Her er dagens partier: Games
[Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "1"] [White "Borgaas, Arian Amundsen"] [Black "Hestvik, Elias"] [Result "0-1"] [ECO "C50"] [BlackElo "1463"] [PlyCount "38"] [EventDate "2018.05.19"] 1. e4 e5 2. Bc4 Nf6 3. d3 Bc5 4. Nf3 Nc6 5. O-O d6 6. Bg5 Bg4 7. h3 Bh5 8. Nc3 h6 9. Bh4 g5 10. Bg3 Nd4 11. Nb5 Nxf3+ 12. gxf3 Qd7 13. Re1 c6 14. Nc3 Qxh3 15. Na4 g4 16. Nxc5 gxf3 17. Bxf7+ Kxf7 18. Qxf3 Bxf3 19. Nxb7 Qh1# 0-1 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "1"] [White "Tenold, Andreas"] [Black "Støre, Trond"] [Result "0-1"] [ECO "D85"] [WhiteElo "1687"] [BlackElo "2070"] [PlyCount "64"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 d5 4. cxd5 Nxd5 5. e4 Nxc3 6. bxc3 Bg7 7. Be3 c5 8. Bb5+ Nc6 9. Qd2 Qa5 10. Bxc6+ bxc6 11. Ne2 Ba6 12. O-O cxd4 13. Bxd4 O-O 14. Bxg7 Kxg7 15. Rfe1 Rfd8 16. Qe3 Rd3 17. Qf4 Rad8 18. Rac1 e5 19. Qg5 f6 20. Qg4 Qc7 21. f4 Qd7 22. Qh4 Rd2 23. c4 Qe7 24. Qg4 Rxa2 25. Kh1 Rdd2 26. fxe5 Qxe5 27. Nf4 Kf7 28. Qh4 h5 29. Qg3 g5 30. Nxh5 Qxg3 31. Nxg3 Rxg2 32. Ne2 Rgxe2 0-1 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "1"] [White "Gonzales, Francisco Silva"] [Black "Mella, Aage"] [Result "1-0"] [ECO "E38"] [WhiteElo "2074"] [BlackElo "1606"] [PlyCount "73"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 Bb4 4. Qc2 c5 5. dxc5 Bxc5 6. Nf3 Nc6 7. Bg5 h6 8. Bh4 Nd4 9. Nxd4 Bxd4 10. e3 Be5 11. Be2 Qa5 12. O-O Bxc3 13. bxc3 O-O 14. Rab1 Rd8 15. Rb5 Qc7 16. Bg3 d6 17. c5 e5 18. cxd6 Qxd6 19. Rd1 Qe7 20. Bxe5 Rxd1+ 21. Qxd1 Bd7 22. Bxf6 gxf6 23. Rxb7 Rd8 24. Bg4 f5 25. Bf3 Qe8 26. Rb4 Bc6 27. Rd4 Rxd4 28. cxd4 Ba4 29. Qb1 Qc8 30. g3 Bc2 31. Qc1 Qc4 32. Bd5 Qd3 33. h4 Kg7 34. Bf3 f4 35. d5 fxg3 36. fxg3 Qg6 37. Kf2 1-0 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "2"] [White "Kroken, John Olav"] [Black "Evensen, Per-Erik"] [Result "1-0"] [ECO "A45"] [WhiteElo "1627"] [BlackElo "1351"] [PlyCount "67"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 Nf6 2. Bf4 e6 3. e3 d5 4. Nd2 c5 5. c3 Nc6 6. Ngf3 cxd4 7. exd4 Be7 8. Bd3 O-O 9. Ne5 Qb6 10. Rb1 Bd7 11. g4 h6 12. h4 Nxe5 13. dxe5 Ne8 14. g5 hxg5 15. hxg5 g6 16. Qf3 Ng7 17. Qh3 Nh5 18. Be2 Kg7 19. Bxh5 Rh8 20. Qg2 Rxh5 21. Rxh5 gxh5 22. Nb3 Bc5 23. Nxc5 Qxc5 24. Be3 Qc4 25. Qf3 Rh8 26. Qf6+ Kg8 27. Qd8+ Kg7 28. Qxd7 Qe4 29. Rd1 h4 30. Kd2 h3 31. g6 Qxg6 32. Rh1 Qe4 33. Rh2 Qxe5 34. Bd4 1-0 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "2"] [White "Thorvaldsen, Petter"] [Black "Steinkellner, Rudolf"] [Result "0-1"] [ECO "D02"] [WhiteElo "1335"] [BlackElo "1537"] [PlyCount "48"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 d5 2. Nf3 e6 3. Bf4 Nf6 4. Nbd2 Bd6 5. Bxd6 Qxd6 6. b3 O-O 7. e3 Nbd7 8. Bd3 e5 9. dxe5 Nxe5 10. Nxe5 Qxe5 11. Nf3 Qc3+ 12. Ke2 Bg4 13. Qd2 Qe5 14. h3 Bxf3+ 15. gxf3 Rad8 16. f4 Qh5+ 17. f3 Ne4 18. Qe1 Rfe8 19. Bxe4 dxe4 20. Qg3 exf3+ 21. Qxf3 Rd2+ 22. Kxd2 Qxf3 23. Rhf1 Qxe3+ 24. Kd1 Qe2+ 0-1 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "2"] [White "Kristiansen, Rune Harald"] [Black "Gonzales, Francisco Silva"] [Result "0-1"] [ECO "D52"] [WhiteElo "1818"] [BlackElo "2074"] [PlyCount "68"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. Nc3 c6 5. Bg5 Nbd7 6. e3 Qa5 7. Bxf6 Nxf6 8. Nd2 Bd6 9. Bd3 O-O 10. f4 g6 11. c5 Be7 12. g4 Qc7 13. g5 Nh5 14. Qf3 e5 15. dxe5 Bxc5 16. Nb3 Bb4 17. a3 Be7 18. h4 a5 19. Ne2 c5 20. Nd2 c4 21. Bc2 Rd8 22. Ng3 Nxg3 23. Qxg3 d4 24. h5 d3 25. Bd1 Qc6 26. Bf3 Qb6 27. hxg6 fxg6 28. Qh2 h5 29. gxh6 Kh7 30. Qg1 Bf5 31. e4 Bh4+ 32. Kd1 Qxb2 33. Rc1 c3 34. Rxc3 Qxc3 0-1 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "3"] [White "Løvåsen, Viktor Nygaard"] [Black "Kroken, John Olav"] [Result "1-0"] [ECO "D04"] [WhiteElo "1414"] [BlackElo "1627"] [PlyCount "151"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 d5 2. Nf3 Nf6 3. e3 Ne4 4. Bd3 f5 5. Nbd2 c6 6. c4 e6 7. O-O Be7 8. Ne5 O-O 9. a3 Nd7 10. Nxd7 Bxd7 11. f3 Nd6 12. c5 Nf7 13. e4 Nh6 14. exd5 exd5 15. b4 Bg5 16. Nb3 Be8 17. Re1 Bg6 18. Bxg5 Qxg5 19. Qd2 Qf6 20. Re2 Rae8 21. Rae1 Rxe2 22. Rxe2 f4 23. Bxg6 Qxg6 24. Qc2 Qxc2 25. Rxc2 Re8 26. Kf2 Re3 27. Rb2 Nf5 28. Na5 Rxa3 29. Nxb7 Nxd4 30. Nd6 Kf8 31. Rd2 Nb3 32. Re2 g6 33. Re8+ Kg7 34. Re7+ Kf6 35. Rxh7 Ra2+ 36. Kg1 d4 37. Rf7+ Ke5 38. Re7+ Kd5 39. Rg7 d3 40. Ne4 d2 41. Nxd2 Nxd2 42. Rxg6 Ra4 43. Rd6+ Kc4 44. Rxd2 Rxb4 45. Ra2 Kxc5 46. Rxa7 Rb2 47. h4 Kd4 48. Ra4+ Ke3 49. Re4+ Kd3 50. Rxf4 c5 51. Rf8 c4 52. Rd8+ Ke3 53. Rc8 Kd3 54. h5 c3 55. h6 Rb7 56. Kf2 Rh7 57. Rd8+ Kc2 58. Rd6 Kb2 59. Rb6+ Kc1 60. g4 c2 61. g5 Kd2 62. Rd6+ Kc3 63. Rc6+ Kd2 64. Kg3 c1=Q 65. Rxc1 Kxc1 66. Kg4 Kd2 67. Kh5 Rb7 68. f4 Ke3 69. g6 Rb1 70. g7 Rh1+ 71. Kg5 Ke4 72. Kg6 Rg1+ 73. Kf7 Kxf4 74. g8=Q Rxg8 75. Kxg8 Kg5 76. h7 1-0 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "3"] [White "Steinkellner, Rudolf"] [Black "Hestvik, Elias"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "C50"] [WhiteElo "1537"] [BlackElo "1463"] [PlyCount "74"] [EventDate "2018.05.19"] 1. e4 e5 2. Bc4 Nf6 3. Nc3 Bc5 4. Nf3 Nc6 5. O-O d6 6. Na4 Bb6 7. Nxb6 axb6 8. h3 Nxe4 9. d3 Nf6 10. Bg5 h6 11. Bh4 O-O 12. d4 exd4 13. Nxd4 Ne5 14. Bb3 Ng6 15. Bxf6 Qxf6 16. Nb5 Qd8 17. Re1 Bd7 18. Qd3 Bxb5 19. Qxb5 Ra5 20. Qd3 Qf6 21. Rad1 Ne5 22. Qe4 Nc6 23. c3 Re5 24. Qc4 Rfe8 25. Rxe5 Rxe5 26. Bc2 Qe6 27. Qd3 Re1+ 28. Rxe1 Qxe1+ 29. Kh2 Qe5+ 30. Kg1 g6 31. Bb3 Kg7 32. Qf3 Qf6 33. Qd5 h5 34. Qe4 Qe5 35. Qf3 Qe1+ 36. Kh2 Ne5 37. Qf4 Qe2 1/2-1/2 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "3"] [White "Gonzales, Francisco Silva"] [Black "Mirza, Raad"] [Result "1-0"] [ECO "D56"] [WhiteElo "2074"] [BlackElo "1920"] [PlyCount "71"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 d5 4. Bg5 Be7 5. e3 O-O 6. Nf3 h6 7. Bh4 Nbd7 8. Bd3 c5 9. O-O cxd4 10. exd4 dxc4 11. Bxc4 b6 12. Qe2 Bb7 13. Rfd1 Rc8 14. Bb3 Nh5 15. Bg3 Nxg3 16. hxg3 Nf6 17. Ne5 Nd5 18. Ne4 Bf6 19. a3 Qe7 20. Bc2 Rc7 21. Qd3 Ba6 22. Qd2 Rfc8 23. Bb3 Bb7 24. Qe2 Qd8 25. Qg4 Bg5 26. Qe2 Bf6 27. Ng4 Bg5 28. f4 Be7 29. Ne5 Nf6 30. Nc3 Nd5 31. Nb5 Ba6 32. a4 Nb4 33. Qh5 Bxb5 34. Qxf7+ Kh7 35. Qg6+ Kg8 36. Bxe6+ 1-0 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "4"] [White "Hestvik, Elias"] [Black "Løvåsen, Viktor Nygaard"] [Result "1-0"] [ECO "C46"] [WhiteElo "1463"] [BlackElo "1414"] [PlyCount "101"] [EventDate "2018.05.19"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 d6 4. Bb5 Bg4 5. h3 Bxf3 6. Qxf3 Nf6 7. d3 Be7 8. O-O O-O 9. Bxc6 bxc6 10. Be3 d5 11. exd5 cxd5 12. Bg5 c6 13. Rfe1 Nd7 14. Bxe7 Qxe7 15. Ne2 Qf6 16. Qxf6 Nxf6 17. Ng3 Rfe8 18. Re2 e4 19. dxe4 Kf8 20. Rae1 dxe4 21. Nxe4 Nxe4 22. Rxe4 a5 23. Rxe8+ Rxe8 24. Rxe8+ Kxe8 25. Kf1 Kd7 26. Ke2 Kd6 27. Kd3 Kc5 28. a3 Kb5 29. b3 a4 30. c4+ Ka5 31. b4+ Kb6 32. Kd4 f6 33. g3 g6 34. f3 h5 35. h4 g5 36. Ke4 c5 37. b5 Kc7 38. Kf5 gxh4 39. gxh4 Kd7 40. Kxf6 Kd6 41. f4 Kd7 42. f5 Kd6 43. Kg7 Ke5 44. f6 Kd4 45. f7 Kxc4 46. b6 Kb3 47. f8=Q Kxa3 48. Qxc5+ Ka2 49. b7 a3 50. b8=Q Ka1 51. Qxa3# 1-0 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "4"] [White "Westrum, Kim Roger Hansen"] [Black "Steinkellner, Rudolf"] [Result "1-0"] [ECO "D00"] [WhiteElo "1395"] [BlackElo "1537"] [PlyCount "113"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 d5 2. Bf4 e6 3. Nf3 Nf6 4. e3 Bd6 5. Bxd6 Qxd6 6. Bd3 Nbd7 7. Nbd2 O-O 8. O-O e5 9. dxe5 Nxe5 10. Nxe5 Qxe5 11. Rb1 c6 12. Nf3 Qh5 13. h3 Ne4 14. Bxe4 dxe4 15. Nd4 Qg6 16. Kh1 Be6 17. Nxe6 Qxe6 18. b3 Rfd8 19. Qe2 Rd7 20. Rfd1 Rad8 21. Rxd7 Rxd7 22. Rd1 Kf8 23. Rxd7 Qxd7 24. Kh2 h6 25. f3 exf3 26. gxf3 Qd6+ 27. Kg2 Ke7 28. Qd3 Qxd3 29. cxd3 c5 30. f4 Ke6 31. e4 b5 32. Kf3 f6 33. h4 h5 34. Ke3 Kd6 35. d4 cxd4+ 36. Kxd4 a6 37. e5+ Ke6 38. exf6 gxf6 39. Ke4 f5+ 40. Kd4 Kd6 41. b4 Kc6 42. Ke5 a5 43. bxa5 b4 44. Kxf5 Kb5 45. Ke4 Kxa5 46. f5 Ka4 47. f6 Ka3 48. f7 Kxa2 49. f8=Q b3 50. Kf5 b2 51. Qb4 Ka1 52. Kg5 b1=Q 53. Qxb1+ Kxb1 54. Kxh5 Kc2 55. Kg6 Kd3 56. h5 Ke4 57. h6 1-0 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "5"] [White "Olsen, William Alexander"] [Black "Hestvik, Elias"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "D45"] [WhiteElo "1509"] [BlackElo "1463"] [PlyCount "50"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 d5 2. c4 c6 3. Nf3 Nf6 4. Nc3 e6 5. e3 Bd6 6. Be2 Nbd7 7. O-O O-O 8. Re1 Re8 9. Qb3 Qb6 10. cxd5 Qxb3 11. axb3 exd5 12. Bd2 Nb6 13. Bd3 Bg4 14. Nh4 Bh5 15. Nf5 Bc7 16. Rec1 Bg6 17. Bb1 Nc8 18. f3 Nd6 19. Nxd6 Bxd6 20. Bxg6 hxg6 21. Na4 Nd7 22. b4 Nb6 23. Nxb6 axb6 24. g3 f5 25. Kf2 Kf7 1/2-1/2 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "5"] [White "Omland, Harald"] [Black "Westrum, Kim Roger Hansen"] [Result "0-1"] [ECO "A03"] [WhiteElo "1463"] [BlackElo "1395"] [PlyCount "52"] [EventDate "2018.05.19"] 1. f4 d5 2. Nf3 Nf6 3. e3 e6 4. Be2 c5 5. O-O Nc6 6. Nc3 Be7 7. b3 O-O 8. Bb2 a6 9. Qe1 Ne4 10. Nxe4 dxe4 11. Qg3 f6 12. Ne1 Bd6 13. d3 exd3 14. Bxd3 e5 15. Qh4 g6 16. f5 g5 17. Qh6 Qe7 18. Bc4+ Kh8 19. Rd1 b5 20. Bd5 Bd7 21. Rf3 Rac8 22. a3 Bc7 23. Nd3 Bd8 24. g4 e4 25. Bxe4 Qxe4 26. Rh3 Qxg4+ 0-1 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "5"] [White "Gonzales, Francisco Silva"] [Black "Støre, Trond"] [Result "1-0"] [ECO "D92"] [WhiteElo "2074"] [BlackElo "2070"] [PlyCount "51"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 d5 4. Bf4 Bg7 5. Nf3 c5 6. dxc5 Qa5 7. cxd5 Nxd5 8. Qxd5 Bxc3+ 9. Bd2 Bxd2+ 10. Qxd2 Qc7 11. e4 O-O 12. Rc1 Nd7 13. Qc3 Nf6 14. Bd3 Rd8 15. O-O a5 16. Rfe1 Bg4 17. Ne5 Be6 18. f4 a4 19. a3 Rac8 20. Bb5 Bb3 21. f5 Qb8 22. Kh1 Rc7 23. Bc4 e6 24. Bxb3 axb3 25. fxe6 fxe6 26. Nxg6 1-0 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "6"] [White "Westrum, Kim Roger Hansen"] [Black "Olsen, William Alexander"] [Result "1-0"] [ECO "A48"] [WhiteElo "1395"] [BlackElo "1509"] [PlyCount "91"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 Nf6 2. Bf4 g6 3. Nf3 Bg7 4. e3 d6 5. h3 c6 6. c3 O-O 7. Bd3 Qb6 8. Qc2 Be6 9. Nbd2 Nd5 10. Bg3 Na6 11. O-O Rac8 12. Nc4 Qd8 13. Qe2 b5 14. Ncd2 Nb6 15. b3 Nc7 16. e4 a5 17. a4 bxa4 18. bxa4 Ne8 19. Rfb1 c5 20. Rb5 cxd4 21. cxd4 Ra8 22. Nc4 Nxc4 23. Bxc4 Bd7 24. Rb3 Rb8 25. Qb2 Rxb3 26. Qxb3 e6 27. Bb5 Qb6 28. Rb1 Bxb5 29. Qxb5 Qa7 30. Qb6 Qa8 31. e5 dxe5 32. Nxe5 Qe4 33. Nd7 Bxd4 34. Qb8 Qc6 35. Nxf8 Kxf8 36. Qb5 Qc2 37. Qb3 Qc5 38. Qa2 Bc3 39. Qc2 Qd4 40. Rb3 Bb4 41. Rd3 Qe4 42. Qb3 Qc6 43. Qb2 Kg8 44. Be5 Qxa4 45. Rd4 Qb5 46. Bd6 1-0 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "6"] [White "Kroken, John Olav"] [Black "Hestvik, Elias"] [Result "1-0"] [ECO "D00"] [WhiteElo "1627"] [BlackElo "1463"] [PlyCount "84"] [EventDate "2018.05.19"] 1. d4 d5 2. Bf4 Nf6 3. e3 Bf5 4. c3 e6 5. Qb3 b6 6. Nf3 Bd6 7. Bg3 O-O 8. Nbd2 h6 9. Ne5 c5 10. Bh4 Nbd7 11. f4 cxd4 12. exd4 Qc7 13. Be2 Be7 14. Bg3 Ne4 15. Nxe4 Bxe4 16. O-O Bf5 17. Qb5 Nf6 18. Rac1 Ne4 19. c4 Nxg3 20. hxg3 dxc4 21. Rxc4 Qd6 22. Rfc1 a6 23. Qd7 Rfd8 24. Qxd6 Bxd6 25. Bf3 Bxe5 26. Bxa8 Bxd4+ 27. Kh2 Bxb2 28. Rc8 Rxc8 29. Rxc8+ Kh7 30. Bb7 a5 31. Ba6 Bd4 32. Rc7 f6 33. Bc4 e5 34. fxe5 Bxe5 35. Rb7 Bd4 36. Bb3 Bc5 37. Bd1 Be6 38. a4 Bf5 39. g4 Bd3 40. Kg3 Be4 41. Rd7 Bc6 42. Rd8 Be4 1-0 [Event "Follosjakken Grand Prix Hurtig #2"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.05.19"] [Round "6"] [White "Mirza, Raad"] [Black "Kvendseth, Thyra"] [Result "0-1"] [ECO "C50"] [WhiteElo "1920"] [BlackElo "1724"] [PlyCount "50"] [EventDate "2018.05.19"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. O-O Nf6 5. d4 Bxd4 6. Nxd4 Nxd4 7. f4 d6 8. fxe5 dxe5 9. Bg5 Be6 10. Bxe6 Nxe6 11. Qxd8+ Rxd8 12. Bxf6 gxf6 13. Rxf6 Nf4 14. Nc3 Rd2 15. g3 Nh3+ 16. Kh1 Rxc2 17. Raf1 Rf8 18. Nd5 Kd8 19. Rxf7 Nf2+ 20. R1xf2 Rxf2 21. Rxc7 Rxb2 22. Kg1 h6 23. Re7 Rff2 24. Rxe5 Rg2+ 25. Kh1 Rgc2 0-1
November 2018
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2