Støtt Follo sjakkforening med Grasrotandelen !  

40 % rabatt

for nye medlemmer første året !!
Blir man medlem om høsten, betaler man
kun 30 % kontingent resten av året !!

Søk på dette nettstedet

Seniorsenteret i underetasjen i Ås Kulturhus (tidligere kalt Ås Rådhus). Torsdager 19:00
Påmelding via Turneringsservice:



Sjakklubben er stengt ut sesongen

Follo 1. Østlandsserien 1998-1999. 1. div.

Østlandsserien 1998/1999, 1. divisjon

OSS 1        9  8-1-0   40,0   17
Akademisk 1  9  7-1-1   40,0   15
Follo 1      9  5-2-2   27,5   12
Asker 1      9  5-0-4   26,5   10
Porsgrunn    9  4-2-3   25,5   10
Nordstrand 1 9  3-1-5   25,5    7
Tempo        9  3-0-6   22,5    6
Strømmen 1   9  3-0-6   22,5    6
Sarpsborg 1  9  3-0-6   21,0    6
OSS 2        9  0-1-8   19,0    1

Leif Øgaard         +4  =2  -3   5,0
Per Ofstad          +2  =3  -1   3,5
Aleks Semakoff      +3  =4  -0   5,0
Trond Solem         +4  =1  -3   4,5
Hallvard Voll Ådnøy +3  =1  -5   3,5
Johannes Kleppe     +3  =3  -2   4,5
Glenn Gaasland      +1  =0  -1   1,0
Henning Øgaard      +0  =1  -4   0,5
                   +20 =15 -19  27,5

Runde 1

7. november 1998

Follo 1                      Tempo                            
Leif Øgaard         (2349) - Johan Berg         (2223)   1 - 0
Aleks Semakoff      (2091) - Torbjørn R Hansen  (2293)   Remis
Hallvard Voll Ådnøy (2023) - Terje Eriksen      (2127)   1 - 0
Johannes Kleppe     (2068) - Geir I Henriksen   (2103)   0 - 1
Glenn Gaasland      (1956) - Frode Ludvigsen    (2048)   1 - 0
Henning Øgaard      (1664) - Trond M Thorgersen (2045)   0 - 1
3,5 poeng                    2,5 Poeng

Runde 2

Strømmen, 9. november 1998

Follo 1                      Asker 1                          
Leif Øgaard         (2349) - Berge Østenstad    (2345)   0 - 1
Aleks Semakoff      (2091) - Bjarke Kristensen  (2453)   Remis
Tronde Solem        (2075) - Bruce Diesen       (----)   0 - 1
Hallvard Voll Ådnøy (1938) - Jøran Jansson      (2158)   0 - 1
Johannes Kleppe     (2068) - Sheila B Berntsen  (1996)   Remis
Henning Øgaard      (1664) - Åsmund Hammerstad  (1918)   0 - 1
1 poeng                      5 poeng

Runde 3

6. desember 1998

Follo 1                      Nordstrand 1                        
Leif Øgaard         (2349) - Jonathan Tisdall      (2437)   0 - 1
Per Ofstad          (2104) - Flemming Christenson  (2125)   Remis
Aleks Semakoff      (2091) - Bror Thanke           (2027)   Remis
Trond Solem         (2075) - Baard Dahl            (2003)   1 - 0
Hallvard Voll Ådnøy (2023) - Tor Gulbrandsen       (1939)   1 - 0
Glenn Gaasland      (1956) - Jan Sørgjerd          (1999)   0 - 1
3 poeng                      3 poeng

Runde 4

16. januar 1999

Follo 1                      Strømmen 1                      
Leif Øgaard         (2317) - Terje Johansen    (2204)   Remis
Per Ofstad          (2115) - Dag Ulvin         (2181)   1 - 0
Aleks Semakoff      (2091) - Ivar Chavannes    (2079)   1 - 0
Trond Solem         (2065) - Jørgen Andersen   (----)   Remis
Hallvard Voll Ådnøy (2106) - Frode Lillevold   (1975)   1 - 0
Johannes Kleppe     (2048) - Aage Mella        (1769)   Remis
4,5 poeng                    1,5 poeng

Runde 5

17. januar 1999

Follo 1                      Sarpsborg 1                     
Leif Øgaard         (2317) - Øyvind Johansen   (2148)   1 - 0
Per Ofstad          (2115) - Jon Qvortrupi     (2222)   Remis
Aleks Semakoff      (2091) - Gunnar Stray      (1980)   1 - 0
Trond Solem         (2065) - Johannes Høie     (2097)   1 - 0
Hallvard Voll Ådnøy (2106) - Markus Lømo       (1922)   0 - 1
Johannes Kleppe     (2048) - Arne-Roger Jensen (1948)   1 - 0
4,5 poeng                    1,5 poeng

Runde 6

13. februar 1999

Follo 1                      OSS 2                                
Leif Øgaard         (2317) - Leif Erlend Johannesen (2329)   Remis
Aleks Semakoff      (2091) - Viggo Guddahl          (1997)   Remis
Trond Solem         (2065) - Jens L Hiort           (1964)   1 - 0
Hallvard Voll Ådnøy (2106) - Svein Åge Johansen     (1926)   Remis
Johannes Kleppe     (2048) - Martin Østveit         (2010)   1 - 0
Henning Øgaard      (1716) - Stein Sollid           (1982)   0 - 1
3,5 poeng                    2,5 poeng

Runde 7

14. februar 1999

Follo 1                      Akademisk 1                      
Leif Øgaard         (2408) - Rune Djurhuus        (2483) 0 - 1
Per Ofstad          (2115) - Atle Grønn           (2340) 0 - 1
Trond Solem         (2065) - Gustav Gudbrandsen   (2280) 1 - 0
Hallvard Voll Ådnøy (2106) - Øystein Hole         (2228) 0 - 1
Johannes Kleppe     (2048) - Carl Johan Ribbegren (2101) 0 - 1
Henning Øgaard      (1716) - Petter G Stokstad    (2054) 0 - 1 
1 poeng                      5 poeng

Runde 8

Oslo, 13. mars 1999

Follo 1                      OSS 1                             
Leif Øgaard         (2317) - Øystein Dannevig    (2319)   1 - 0
Per Ofstad          (2115) - Kristian D Trygstad (2196)   1 - 0
Trond Solem         (2065) - Roar Elseth         (2227)   0 - 1
Hallvard Voll Ådnøy (2106) - Ragnar Hoen         (2290)   0 - 1
Johannes Kleppe     (2048) - Ole Chr Moen        (2194)   Remis
Henning Øgaard      (1716) - Einar Hatlebakk     (2176)   Remis
3 poeng                      3 poeng

Runde 9

Oslo, 14. mars 1999

Follo 1                      Porsgrunn                        
Leif Øgaard         (2317) - Kjetil A Lie       (2181)   1 - 0
Per Ofstad          (2089) - Hans Olav Lahlum   (2194)   Remis
Aleks Semakoff      (2091) - Magne Sagafoss     (2028)   1 - 0
Trond Solem         (2065) - Antti Heikkila     (1958)   0 - 1
Hallvard Voll Ådnøy (2106) - Espen Lie          (1945)   0 - 1
Johannes Kleppe     (2048) - Bertil Svendsen    (1853)   1 - 0
3,5 poeng                    2,5 poeng

 

 

August 2020
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6