Støtt Follo sjakkforening med Grasrotandelen !  

40 % rabatt

for nye medlemmer første året !!
Blir man medlem om høsten, betaler man
kun 30 % kontingent resten av året !!

Søk på dette nettstedet

Seniorsenteret i underetasjen i Ås Kulturhus (tidligere kalt Ås Rådhus). Torsdager 19:00
Påm. til turneringer via Turneringsservice:   Konradturneringen    Høstturneringen   Follosjakken BGP VI    KM for Ungdom    Follosjakken BGP VII    KM i hurtigsjakk

Konradturnering våren 2015

Finale

Finalen ble spilt 23. april.

Gruppe A

 1. Jan Rune Moberg

 2. Kjetil Ruud

 3. Per Lea

 4. Steinar Simonsen   

Semifinaler:

Moberg        - Simonsen 2-0

Ruud          - Lea      1-1, 1-1, 1-0 

Finale:

Moberg        - Ruud     2-0


Bronsefinale:

Lea           - Simonsen 2-0          


Gruppe B

 5. Torstein Furnes

 6. Knut Moholt

 7. Trygve Olsen

 8. Alexander Aalmo    

Semifinaler:

Moholt        - Olsen    2-0           

Furnes        - Aalmo    2-0

Finale:

Furnes        - Moholt   2-0


Bronsefinale:

Olsen         - Aalmo    2-0          


Gruppe C

 9. Jon Kielland-Lund

10. Nils Naasen

11. Magnus Lange

12. Vegard Garmark     

Semifinaler:

Kielland-Lund - Garmark  2-0           

Naasen        - Lange    2-0

Finale:

Kielland-Lund - Naasen   2-0


Bronsefinale:

Lange         - Garmark  1-1, 2-0     


Gruppe D

13. Thomas Thorvaldsen 

14. Jan Fuglseth

15. Aksel Heien

16. Martin Bø

Semifinaler:

Fuglseth      - Bø       2-0           

Thorvaldsen   - Heien    2-0

Finale:

Thorvaldsen   - Fuglseth 1-1, 1-1, 1-0


Bronsefinale:

Heien         - Bø       2-0


Gruppe E

                Sum Kvalitet
17 Holger Lange x  1   1   1   1   1  5  
18 Sander Sandvik  0  x  1   1   1   0  3  
19-21 Jon Samset  0   0  x  1   0   1  2 (3)
19-21 Bjørn Rønbeck  0   0   0  x  1   1  2 (3)
19-21 Magnus S. Tjøm  0   0   1   0  x  1  2 (3)
22 Arne Haukeland   0   1   0   0   0  x 1  

Kvalitetsberegning kan ikke skille mellom Jon Samset, Bjørn Rønbeck og Magnus Tjøm.

 

Tabellen der de tre beste kveldene teller

    08.01  29.01  19.02  12.03  09.04  Sum 3 beste  Ratingprestasjon
1 Jan Rune Moberg   2½ 2½    8 1712 
2 Per Lea  3  1  2  3  2  8 1599 
3 Kjetil Ruud  2  7 1495 
4 Steinar Simonsen  2   2½   6½ 1289 
5 Knut Erik Moholt  2      6 1520 
6 Torstein Furnes  2  2    2  2  6 1476 
7 Alexander Aalmo  2 2½  1½     6 1386 
8 Trygve Olsen  3 ½   6 1199 
9 Jon Kielland-Lund 2     2 1383
10 Magnus Øyvind Lange  0 2½   5½ 929 
11 Nils Naasen  2      5 1275 
12 Vegard Garmark      5 1206 
13 Martin Bø  1 2½  1½   5 1057 
14 Thomas Thorvaldsen      5 1024 
15 Aksel Heien  1    5 931 
16 Jan Fuglseth   1     1½   4½ 1299
17 Jon Samset  1 2½       4½ 1144
18 Christine Julia Lange  1  1 1½       3½ 920 
19 Bjørn Rønbeck    2      3 1054 
20 Holger Lange  2½          2½ 1500 
21 Terje Christoffersen     ½     2½ 1413 
22 Andreas Støle      2   ½   2½ 1410 
23 Svein-Erik Bakken  1     1½     2½ 1222 
24 Jørn Snellingen        2    2 1596 
25 Magnus Skudal Tjøm          2 1307 
26 Arild Stormer  2        2 1305 
27

Frank Messel

   1      2 1114 
28 Bjarne Holm    1        1 1175 
29 Arne Haukeland          1  1 1170 
30 David Johnson          1 1053 
31 Axel Jensen        1 1044 
32 Joachim Kjelstrup  1          1 1009 
33 Sander Sandvik        1 731 
34 Pål Egil Knutsen      ½      ½ 893 
35 Carsten Jensen        0    0 829 
36 Jasper Messel    0        0 763 
37 Vegard Solberg  0          0 696 
38 Tord Alnes          0 645 

 

Detaljerte resultater

Her er link til turneringen hos turneringsservice.

 

Turneringen blir ratet med både norsk rating og med FIDEs hurtigsjakk-rating.


Spilleplan

Runde  1-3 :  8. januar
Runde  4-6 : 29. januar
Runde  7-9 : 19. februar
Runde 10-12: 12. mars
Runde 13-15:  9. april
Finaler    : 23. april

June 2017
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2