Støtt Follo sjakkforening med Grasrotandelen !  

40 % rabatt

for nye medlemmer første året !!
Blir man medlem om høsten, betaler man
kun 30 % kontingent resten av året !!

Søk på dette nettstedet

Seniorsenteret i underetasjen i Ås Kulturhus (tidligere kalt Ås Rådhus). Torsdager 19:00
Påmelding via Turneringsservice:     Follosjakken BGP VII,   Klubbmesterskap i hurtigsjakk

Konradturnering høsten 2014

Finale

Finalene for konradturneringen høsten 2014 ble spilt på grøtfesten 18. desember. Man møtte hverandre først i to 15-minutters-partier.  Ved poenglikhet ble det deretter to 5-minutters-partier. Ved fortsatt poenglikhet ble det avgjort med et armageddon-parti


Gruppe A

 1. Stefan Flügel
 2. Kjetil Ruud
 3. Torstein Furnes   
 4. Jan Fuglseth
Semifinaler:
  Ruud - Furnes        2-0
Flügel - Fuglseth      1-1, 2-0
Finale:
Flügel - Ruud       1-1, 2-0

Bronsefinale:
Furnes - Fuglseth   2-0          


Gruppe B

 5. David Lange
 6. Holger Lange
 7. Jan Rune Moberg   
 8. Per Lea
Semifinaler:
D. Lange - Moberg      2-0
H. Lange - Lea         1-1, 2-0
Finale:
D. Lange - H. Lange 1-1, 1-1, 1-0

Bronsefinale:
  Moberg - Lea      2-0

 

Gruppe C

 9. Jon Kielland-Lund 
10. Jon Samset
10. Vegard Garmark  
10. Trygve Olsen
Semifinaler:
Kielland-Lund - Olsen  1-1, 2-0
      Garmark - Samset 1-1
Finale:
Ble ikke spilt                   

Bronsefinale:
Ble ikke spilt

 

Gruppe D

13. Bjarne Holm
14. Magnus Lange
15. Thomas Thorvaldsen
16. Aksel Heien
Semifinaler:
Lange - Heien          2-0
 Holm - Thorvaldsen    1-1, 2-0
Finale:
       Holm - Lange 1-1, 2-0

Bronsefinale:
Thorvaldsen - Heien 2-0          

 

Gruppe E

17. Tord Alnes         3.0 poeng 
18. Erlend Svebestad   2.5 poeng
19. Martin Bø          2.0 poeng
20. Tor-Erik Aasestad  1.5 poeng
21. Sander Sandvik     1.0 poeng

Gruppe E ble spilt som en alle-mot-alle-turnering.


Tabellen der de tre beste kveldene teller

    28.08 18.09 02.10 30.10 20.11 Sum 3 beste kvelder Ratingprestasjon
1 Stefan Flügel 3 2 3 3 9 1824
2 Torstein Furnes 2 - - 2 1666
3 Kjetil Ruud 2 1 2 1493
4 Jan Fuglseth 2 2 2 - - 6 1552
5 Per Lea 2 1 1 6 1461
6 Nils Naasen - 2 - 2 1417
7 Jan Rune Moberg 3 ½ - 1 1397
8 Alexander Aalmo 1 2 2 1299
9 Steinar Simonsen 1 2 2 - 1171
10 Trygve Olsen 2 2 0 1 1136
11 Vegard Garmark 1 2 1 1 2 5 1417
12 Knut Erik Moholt - 1 3 1 1 5 1392
13 Jon Samset - - 3 1 1 5 1150
14 Joachim Kjelstrup 0 2 2 - 1 5 1136
15 Jon Kielland-Lund 0 1 1 1 1213
16 Aksel Heien ½ ½ 2 0 2 886
17 Bjarne Holm - 1 - 4 1401
18 Thomas Thorvaldsen ½ - 2 ½ 4 1039
19 Terje Christoffersen - - 2 - 1636
20 Magnus Øyvind Lange 1 - - 1 876
21 Sander Sandvik 1 ½ 0 2 - 854
22 Tord Alnes 2 - 0 1 - 3 1086
23 Bjørn Rønbeck 1 - 1 - 1 3 831
24 Svein-Erik Bakken 2 - - - - 2 1347
25 Holger Lange 2 - - - - 2 1314
26 Arild Stormer - - - - 2 2 1290
27 Frode Høva - - 1 - - 1 1610
28 Anwar Mohammed - - - 1 - 1 1241
29 Martin Bø - - - 0 - 0 1017
30 Siamak Yazdankhah 0 - - - - 0 972
31 Idun Thorvaldsen 0 - - - - 0 553

.

Detaljerte resultater

Her er link til tabellen hos turneringsservice.

Turneringen blir ratet både med norsk rating og med FIDEs hurtigsjakkrating.


Spilleplan

Runde 1 - 3:  28. august
Runde 4 - 6:  18. september
Runde 7 - 9:   2. oktober
Runde 10-12:  30. oktober
Runde 13-15:  20. november
Finale:       18. desember

October 2017
M T W T F S S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5