Støtt Follo sjakkforening med Grasrotandelen !  

40 % rabatt

for nye medlemmer første året !!
Blir man medlem om høsten, betaler man
kun 30 % kontingent resten av året !!

Søk på dette nettstedet

Seniorsenteret i underetasjen i Ås Kulturhus (tidligere kalt Ås Rådhus). Torsdager 19:00
Påmelding via Turneringsservice:

Klubbmesterskap i Lynsjakk 2020

Seniorsenteret og sjakklubben er stengt inntil ny informasjon gis (foreløpig til 13. april)

Konradturnering høsten 2014

Finale

Finalene for konradturneringen høsten 2014 ble spilt på grøtfesten 18. desember. Man møtte hverandre først i to 15-minutters-partier.  Ved poenglikhet ble det deretter to 5-minutters-partier. Ved fortsatt poenglikhet ble det avgjort med et armageddon-parti


Gruppe A

 1. Stefan Flügel
 2. Kjetil Ruud
 3. Torstein Furnes   
 4. Jan Fuglseth
Semifinaler:
  Ruud - Furnes        2-0
Flügel - Fuglseth      1-1, 2-0
Finale:
Flügel - Ruud       1-1, 2-0

Bronsefinale:
Furnes - Fuglseth   2-0          


Gruppe B

 5. David Lange
 6. Holger Lange
 7. Jan Rune Moberg   
 8. Per Lea
Semifinaler:
D. Lange - Moberg      2-0
H. Lange - Lea         1-1, 2-0
Finale:
D. Lange - H. Lange 1-1, 1-1, 1-0

Bronsefinale:
  Moberg - Lea      2-0

 

Gruppe C

 9. Jon Kielland-Lund 
10. Jon Samset
10. Vegard Garmark  
10. Trygve Olsen
Semifinaler:
Kielland-Lund - Olsen  1-1, 2-0
      Garmark - Samset 1-1
Finale:
Ble ikke spilt                   

Bronsefinale:
Ble ikke spilt

 

Gruppe D

13. Bjarne Holm
14. Magnus Lange
15. Thomas Thorvaldsen
16. Aksel Heien
Semifinaler:
Lange - Heien          2-0
 Holm - Thorvaldsen    1-1, 2-0
Finale:
       Holm - Lange 1-1, 2-0

Bronsefinale:
Thorvaldsen - Heien 2-0          

 

Gruppe E

17. Tord Alnes         3.0 poeng 
18. Erlend Svebestad   2.5 poeng
19. Martin Bø          2.0 poeng
20. Tor-Erik Aasestad  1.5 poeng
21. Sander Sandvik     1.0 poeng

Gruppe E ble spilt som en alle-mot-alle-turnering.


Tabellen der de tre beste kveldene teller

    28.08 18.09 02.10 30.10 20.11 Sum 3 beste kvelder Ratingprestasjon
1 Stefan Flügel 3 2 3 3 9 1824
2 Torstein Furnes 2 - - 2 1666
3 Kjetil Ruud 2 1 2 1493
4 Jan Fuglseth 2 2 2 - - 6 1552
5 Per Lea 2 1 1 6 1461
6 Nils Naasen - 2 - 2 1417
7 Jan Rune Moberg 3 ½ - 1 1397
8 Alexander Aalmo 1 2 2 1299
9 Steinar Simonsen 1 2 2 - 1171
10 Trygve Olsen 2 2 0 1 1136
11 Vegard Garmark 1 2 1 1 2 5 1417
12 Knut Erik Moholt - 1 3 1 1 5 1392
13 Jon Samset - - 3 1 1 5 1150
14 Joachim Kjelstrup 0 2 2 - 1 5 1136
15 Jon Kielland-Lund 0 1 1 1 1213
16 Aksel Heien ½ ½ 2 0 2 886
17 Bjarne Holm - 1 - 4 1401
18 Thomas Thorvaldsen ½ - 2 ½ 4 1039
19 Terje Christoffersen - - 2 - 1636
20 Magnus Øyvind Lange 1 - - 1 876
21 Sander Sandvik 1 ½ 0 2 - 854
22 Tord Alnes 2 - 0 1 - 3 1086
23 Bjørn Rønbeck 1 - 1 - 1 3 831
24 Svein-Erik Bakken 2 - - - - 2 1347
25 Holger Lange 2 - - - - 2 1314
26 Arild Stormer - - - - 2 2 1290
27 Frode Høva - - 1 - - 1 1610
28 Anwar Mohammed - - - 1 - 1 1241
29 Martin Bø - - - 0 - 0 1017
30 Siamak Yazdankhah 0 - - - - 0 972
31 Idun Thorvaldsen 0 - - - - 0 553

.

Detaljerte resultater

Her er link til tabellen hos turneringsservice.

Turneringen blir ratet både med norsk rating og med FIDEs hurtigsjakkrating.


Spilleplan

Runde 1 - 3:  28. august
Runde 4 - 6:  18. september
Runde 7 - 9:   2. oktober
Runde 10-12:  30. oktober
Runde 13-15:  20. november
Finale:       18. desember

March 2020
M T W T F S S
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5