Støtt Follo sjakkforening med Grasrotandelen !  

40 % rabatt

for nye medlemmer første året !!
Blir man medlem om høsten, betaler man
kun 30 % kontingent resten av året !!

Søk på dette nettstedet

Seniorsenteret i underetasjen i Ås Kulturhus (tidligere kalt Ås Rådhus). Torsdager 19:00
Påmelding via Turneringsservice:     Follosjakken BGP VII,   Klubbmesterskap i hurtigsjakk

Follo 1. Østlandsserien, 1. divisjon, 1999-2000

Tabell

Oslo SS 1      7 1 1   39,5  15
Akademisk 1    6 2 1   34    14
Porsgrunn      6 1 2   33    13
Asker 1        5 2 2   29,5  12
Nordstrand 1   3 3 3   27,5   9
Strømmen 1     3 2 4   23,5   8
Follo 1        3 1 5   22,5   7
Tempo          2 1 6   22,5   5
Stjernen 1     2 1 6   22     5
Stjernen 2     1 0 8   16     2


Individuelle resultater

Leif Øgaard     +2  =2  -2    3
Aleks Semakoff  +1  =1  -4    1.5
Per Ofstad      +3  =3  -1    4.5
Trond Solem     +3  =1  -3    3.5   Lagleder
Johannes Kleppe +3  =2  -2    4
Michel Sterk    +0  =2  -4    1
Henning Øgaard  +1  =2  -2    2
Kjell Næssvold  +1  =1  -1    1.5
Jan O Kleppe    +1  =0  -1    1
Frode Høva      +0  =1  -2    0.5
Ikke møtt       +0  =0  -2    0    
Sum            +15 =15 -24   22.5



Runde 1

Asker, 06.11.1999

Follo 1                Asker                              
Solem Trond     2057 - Jansson Jøran          2184   0 - 1
Kleppe Johannes 2039 - Hammerstad Åsmund      1958   1 - 0
Sterk Michel    1738 - Strand Kjetil          1953   0 - 1
Næssvold Kjell  1830 - Bjelke Jørgen          1922   0 - 1
Høva Frode      ---- - Johansen Thor          1927   Remis
Ikke møtt       ---- - Forselv Edmund         1816   0 - 1
1.5 poeng              4.5 poeng


Runde 2

Follo, 07.11.1999

Follo 1                Tempo                              
Øgaard Leif     2321 - Hansen Torbjørn R      2291   Remis
Semakoff Aleks  2129 - Eriksen Terje          2095   Remis
Solem Trond     2057 - Rørvik Jon F           2091   1 - 0
Kleppe Johannes 2039 - Henriksen Geir         2087   Remis
Sterk Michel    1738 - Breivik Lars           2012   Remis
Øgaard Henning  1679 - Taksrud Vidar          1945   Remis
3.5 poeng              2.5 poeng


Runde 3

Stjernen, 05.12.1999

Follo 1                Stjernen 1                         
Øgaard Leif     2321 - Liabøtrø Pål Ole       2169   1 - 0
Semakoff Aleks  2129 - Berg Johan             2180   0 - 1
Ofstad Per      2119 - Palsson Bogi           2036   1 - 0
Kleppe Johannes 2039 - Stenersen Gudmund      2020   1 - 0
Sterk Michel    1738 - Omtvedt Per            1917   Remis
Øgaard Henning  1679 - Nørve Sjur             1891   Remis
4.0 poeng              2.0 poeng


Runde 4

Follo, 22.01.2000

Follo 1                Akademisk 1                        
Øgaard Leif     2321 - Djurhuus Rune          2481   0 - 1
Semakoff Aleks  2129 - Grønn Atle             2341   0 - 1
Ofstad Per      2119 - Gudbrandsen Gustav     2219   0 - 1
Solem Trond     2035 - Hole Øystein           2237   Remis
Kleppe Johannes 2039 - Ribbegren Carl Johan   2115   Remis
Høva Frode      1389 - Nedberg Benjamin S     1911   0 - 1
1.0 poeng              5.0 poeng


Runde 5

Nordstrand, 23.01.2000

Follo 1                Nordstrand 1                       
Semakoff Aleks  2129 - Tisdall Jonathan       2484   0 - 1
Ofstad Per      2119 - Tjomsland Stig         2281   1 - 0
Solem Trond     2035 - Glenne Bjørn Erik      2102   1 - 0
Kleppe Johannes 2039 - Yndesdal Kjell         2057   0 - 1
Kleppe Jan O    1540 - Thanke Bror            2023   1 - 0
Høva Frode      1389 - Sørgjerd Jan           2064   0 - 1
3.0 poeng              3.0 poeng


Runde 6

Follo, 12.02.2000

Follo 1                Stjernen 2                         
Øgaard Leif     2321 - Flaata Alexander R     1956   1 - 0
Semakoff Aleks  2129 - Nørve Sjur             1888   1 - 0
Ofstad Per      2119 - Holmen Ove R           ----   1 - 0
Kleppe Johannes 2039 - Hansen Olaf            1772   1 - 0
Øgaard Henning  1786 - Lilleøren David        1731   1 - 0
Næssvold Kjell  1830 - Mulici Mehmet          1911   1 - 0
6.0 poeng              0.0 poeng


Runde 7

Strømmen, 13.02.2000

Follo 1                Strømmen 1                         
Ofstad Per      2119 - Ulvin Dag              2217   Remis
Solem Trond     2035 - Johansen Terje         2228   1 - 0
Kleppe Johannes 2039 - Chavannes Ivar         2037   0 - 1
Sterk Michel    1934 - Lillevold Frode        1958   0 - 1
Øgaard Henning  1786 - Einvik Gunnar          1952   0 - 1
Næssvold Kjell  1830 - Andersen Jørgen        1948   Remis
2.0 poeng              4.0 poeng


Runde 8

Oslo, 11.03.2000

Follo 1                OSS 1                              
Øgaard Leif     2321 - Johannesen Leif Erlend 2395   0 - 1
Semakoff Aleks  2129 - Heim Sverre            2289   0 - 1
Ofstad Per      2119 - Trygstad Kristian D    2216   Remis
Solem Trond     2035 - Moen Andreas G R       2149   0 - 1
Sterk Michel    1934 - Hatlebakk Einar        2129   0 - 1
Ikke møtt       ---- - Johannesen Kai Ingolf  1563   0 - 1
0.5 poeng              5.5 poeng


Runde 9

Follo, 12.03.2000

Follo 1                Porsgrunn                          
Øgaard Leif     2321 - Lie Kjetil A           2242   Remis
Ofstad Per      2119 - Lahlum Hans Olav       2160   Remis
Solem Trond     2035 - Sagafos Magne          2143   0 - 1
Sterk Michel    1934 - Lie Espen              2048   0 - 1
Øgaard Henning  1786 - Tallaksen Geir Sune    2080   0 - 1
Kleppe Jan O    1540 - Berg-Jensen Joachim    1933   0 - 1
1.0 poeng              5.0 poeng

October 2017
M T W T F S S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5