Støtt Follo sjakkforening med Grasrotandelen !  

40 % rabatt

for nye medlemmer første året !!
Blir man medlem om høsten, betaler man
kun 30 % kontingent resten av året !!

Søk på dette nettstedet

Seniorsenteret i underetasjen i Ås Kulturhus (tidligere kalt Ås Rådhus). Torsdager 19:00
Påmelding via Turneringsservice:

Konradturnering høst 2019
Høstturneringen 2019
Klubbmesterskapet i Hurtigsjakk 2019

Klubbmesterskapet i Lynsjakk 2019

Ås, 11. april 2019

Pl Navn                Kl  Rtg    1   2   3   4   5   6   7   8   9  Poeng    Med   B-1  Buch  i-Snittm

 1 Torstein Furnes      A 1648   +22 +02 +09 +03 +16 =05 =08 =04 +07   7.5   37.5  45.0  48.0  1550
 2 Peder Marcus Aamodt  B 1437   +23 -01 +11 +04 +20 +03 +05 +08 =06   7.5   37.0  44.5  47.0  1595
 3 Jon Kielland-Lund    A 1757   +15 +21 +04 -01 +09 -02 +10 =07 +13   6.5   38.5  46.0  48.5  1519
 4 Steinar Simonsen     B 1534   +26 +17 -03 -02 +12 +07 +16 =01 +10   6.5   37.0  44.5  46.0  1509
 5 Per Lea              A 1716   -07 +14 +12 +17 +06 =01 -02 -10 +08   5.5   37.5  45.0  49.0  1438
 6 Geir Arne Aarsheim   B 1495   +19 -16 +14 +20 -05 -08 +09 +11 =02   5.5   33.0  40.5  43.5  1592
 7 Øyvind W Selboe      B 1420   +05 +11 +16 -09 =08 -04 +18 =03 -01   5.0   37.5  45.0  49.0  1611
 8 Thomas Thorvaldsen   C 1393   -16 +19 +10 +11 =07 +06 =01 -02 -05   5.0   37.5  45.0  49.0  1562
 9 Jan Rune Moberg      A 1682   +12 +10 -01 +07 -03 -16 -06 +14 +17   5.0   35.5  43.0  47.0  1516
10 Stian Røst           B 1488   +24 -09 -08 +25 +13 +18 -03 +05 -04   5.0   34.5  41.0  43.0  1593
11 Jan Fuglseth         A 1600   +13 -07 -02 -08 +24 +20 +17 -06 +18   5.0   31.5  39.0  41.0  1441
12 Jo Ingebrigt Larsen  C 1389   -09 +24 -05 +23 -04 +15 -13 +20 +16   5.0   29.5  36.0  38.0  1613
13 Markus Olav Aasebø   C ----   -11 -20 +24 +21 -10 +19 +12 +16 -03   5.0   28.5  35.0  37.0  1582
14 Øyvind Røst          C ----   +18 -05 -06 =15 +22 -17 +24 -09 +20   4.5   29.0  34.5  36.5  1497
15 Vebjørn Larsen       B 1425   -03 -25 +26 =14 +21 -12 +19 -17 +22   4.5   26.5  33.0  34.5  1445
16 Odd Andersen         A 1697   +08 +06 -07 +18 -01 +09 -04 -13 -12   4.0   37.0  44.5  48.5  1505
17 Martin Stensland     C 1239   +20 -04 +21 -05 -18 +14 -11 +15 -09   4.0   31.5  38.0  40.5  1573
18 Bjørn Rønbeck        B 1479   -14 +26 +23 -16 +17 -10 -07 +21 -11   4.0   27.5  32.5  34.0  1494
19 Amandus Innset-Ekkje C ----   -06 -08 +22 -24 +25 -13 -15 +23 +26   4.0   25.5  31.0  32.5  1408
20 David Johnson        A 1624   -17 +13 +25 -06 -02 -11 +26 -12 -14   3.0   32.5  40.0  41.5  1432
21 Trygve Olsen         B 1524   +25 -03 -17 -13 -15 +23 -22 -18 +WO   3.0   26.5  33.0  35.0  1443
22 Runar Skaret         C 1319   -01 -23 -19 +26 -14 -25 +21 +24 -15   3.0   23.5  31.0  32.5  1532
23 Idar Ekkje           C ----   -02 +22 -18 -12 -26 -21 W25 -19 +24   3.0   22.5  30.0  31.5  1429
24 Jon Ivar Nesset      C ----   -10 -12 -13 +19 -11 +26 -14 -22 -23   2.0   29.0  34.0  35.5  1449
25 Bjørn Jacob Grimsrud C ----   -21 +15 -20 -10 -19 +22 w23           2.0   25.0  30.0  32.5  1476
26 Kim Roar Espelid     C ----   -04 -18 -15 -22 +23 -24 -20 +WO -19   2.0   23.0  29.5  31.0  1476


Rangering:

1 Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
2 Med.Buchh: Buchholz kvalitet FIDE, dårligste OG beste strøket (Median Buchholz)
3 Buchholz-1: Buchholz kvalitet FIDE, dårligste strøket
4 Buchholz: Buchholz kvalitet FIDE, ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
5 i-Snittm: Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand

 

Gruppeinndeling:

A: Klasse 2 (1600-1799 FIDE lynsjakkrating)
B: Klasse 3 (1400-1599 FIDE lynsjakkrating)
C: Klasse 4 og 5 (1399 eller lavere FIDE lynsjakkrating)


Her er link til turneringen hos Turneringsservice.

June 2019
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30